Grass Cavagna Group Polska jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła na krajowy rynek oraz do krajów byłego Związku Radzieckiego (Litwa, Ukraina, Rosja) odparowywacze, reduktory przemysłowe, zespoły redukcyjne oraz wiele innych urządzeń do instalacji LPG.

 

 

 

 

 

 

 

Utworzenie spółki Alkantech s.c. Głównym obszarem działania firmy była sprzedaż urządzeń (Coprim, Clesse Industries, Novacomet, Cavagna Group), do gazu płynnego i gazu ziemnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Alkantech s.c. w 2014 roku uległa rozwiązaniu. Wraz z podjęciem decyzji o kontynuowaniu działalności, utworzona została rodzinna spółka Gasconcept Kurpińscy s.c. Wraz z jej powstaniem poszerzyła się oferta firmy , wzbogacona o innowacyjne produkty marki Pegoraro gas technologies, oraz urządzenia do gazów LNG i CNG . Profil działalności i struktura organizacyjna przedsiębiorstwa pozostała ta sama.

 

 
 

 

 

 

Początki

 

   Minęły już prawie 43 lata odkąd Jan Kurpiński z tytułem technik-chemik, rozpoczął pracę w Mazowieckich Zakładach Rafineryjnych i Petrochemicznych w Płocku. Pracując wiele lat na stanowisku Mistrza w służbach technologicznych sprawował nadzór nad procesami technologicznymi wytwarzania składników do komponowania benzyn oraz węglowodorów aromatycznych. Blisko 10 letnie doświadczenie w pracy w Petrochemii Płock, dzisiejszym PKN Orlen pozwoliło Mu poznać od podstaw liczne urządzenia, które mają zastosowanie w branży paliw i gazu płynnego, np.: kotły, wymienniki ciepła, reduktory, pompy, sprężarki itp. Początek lat 80-tych to praca w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Ciechanowie. Na stanowisku kierownika ciepłowni Rejonu energetyki w Płońsku koordynował pracę Centralnej Ciepłowni oraz lokalnych kotłowni na terenie Płońska. Okres ukończenia Politechniki Warszawskiej na wydziale chemii i technologii urządzeń przemysłowych do gazu propan-butan przypadł na połowę lat 80-tych. Do końca lat 90-tych jako inżynier – chemik na stanowisku dyr. ds. produkcji nadzorował przebieg produkcji kosmetyków w przedsiębiorstwie przemysłowo - handlowym „Mazowsze”.

 

Rewolucja w przemyśle gazowniczym w Polsce

 

   Historia naszej firmy rozpoczęła się w roku 1995 w chwili, gdy inż. Jan Kurpiński jako kierownik działu technicznego oraz p.o. dyrektora ds. technicznych w firmie Grass Cavagna Group Polska w Płońsku, od podstaw stworzył dział LPG. Jako specjalista w dziedzinie gazu płynnego do instalacji przemysłowych oraz przydomowych był odpowiedzialny za strategie wdrożenia i zorganizowanie sprzedaży importowanych urządzeń na terenie Polski i krajów ościennych. Zapewniał właściwy serwis jak również zajmował się doradztwem technicznym dla firm projektujących i wykonujących instalacje. Uczestniczył w ich uruchamianiu, organizował szkolenia i prezentacje dla firm na terenie całego kraju i za granicą. Brał czynny udział w targach poświęconych urządzeniom do instalacji LPG. Zaproponowane przez Niego rozwiązania technologiczne z wykorzystaniem wprowadzanych urządzeń do gazu płynnego (parowniki LPG, reduktory przemysłowe) pozostały. Do chwili obecnej cieszą się powodzeniem i nadal są stosowane w instalacjach przez czołowe firmy t.j: AMERIGAS POLSKA SP.Z O.O., GASPOL S.A., BAŁTYKGAZ SP.Z O.O., DRAGONGAZ i wielu innych.

 

Droga do Gasconcept Kurpińscy

 

   Po 12 latach sprzedaży urządzeń do LPG firma Grass Cavagna Group Polska ukierunkowała swój rozwój na import i sprzedaż urządzeń RTV i AGD. Zaistniała sytuacja stała się bodźcem do założenia w lipcu 2007 roku spółki ALKANTECH S.C. Doskonałe wykształcenie i umiejętności inż. Jana Kurpińskiego oraz zdobywane latami doświadczenie potwierdzone wieloletnią współpracą z największymi firmami w tej branży stworzyły solidne podwaliny firmy. Firma ALKANTECH S.C. kontynuowała swoją działalność do listopada 2014 roku . Decyzja o jej rozwiązaniu związana była ze śmiercią Jana Kurpińskiego w dniu 19-go października 2014 roku. Nowa sytuacja doprowadziła do racjonalnej i oczywistej decyzji o kontynuowaniu rodzinnego już biznesu. Listopad 2014 to utworzenie spółki pod nazwą GASCONCEPT KURPIŃSCY S.C. Wraz z jej powstaniem poszerzyła się oferta firmy, wzbogacona o innowacyjne produkty marki Pegoraro Gas Technologies, oraz urządzenia do gazu LNG (Liquefied Natural Gas) i CNG (Compressed Natural Gas). Profil działalności i struktura organizacyjna przedsiębiorstwa pozostała ta sama. Planując dalszy rozwój naszej firmy, wychodzimy na przeciw oczekiwaniom naszych klientów oferując nowy bogatszy asortyment, krótsze terminy dostaw oraz kompleksową gamę usług związanych ze sprzedażą i dostarczaniem najwyższej jakości urządzeń.