Strona główna Aktualności GOTOWE ZESTAWY PRZYŁĄCZENIOWE DO GAZU PŁYNNEGO LPG

GOTOWE ZESTAWY PRZYŁĄCZENIOWE DO GAZU PŁYNNEGO LPG

Dodano: 24 Maja 2017r

Gotowe zestawy przyłączeniowe do gazu płynnego LPG

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na zastosowanie gazu płynnego do ogrzewania domu. Za budową instalacji zbiornikowej na gaz płynny przemawia wiele czynników. Gaz magazynowany jest w zbiornikach naziemnych lub podziemnych umieszczonych na zewnątrz budynku. Do użytkowników paliwo trafia za pośrednictwem firm zajmujących się dystrybucją paliw płynnych, specjalnie przygotowanymi do tego celu cysternami. Dzięki temu dostarczanie oraz magazynowanie tego wysokoenergetycznego paliwa jest bezpieczne, wygodne i nie wymaga zaangażowania ze strony właścicieli instalacji.

Do zaopatrzenia domu jednorodzinnego stosuje się różnego typu zbiorniki. Wybierać można między tańszymi zbiornikami naziemnymi oraz zbiornikami podziemnymi. Przy wyborze kierować się powinniśmy wielkością i sposobem zagospodarowania działki, warunkami zabudowy, poziomem wód gruntowych, walorami estetycznymi oraz ceną.Ogrzewanie domu gazem skroplonym to wydajne rozwiązanie, które zapewnia wysoki komfort użytkowania i niższe koszty eksploatacji zasilanych nim urządzeń. Budowa przydomowej instalacji na gaz płynny z pojedynczym zbiornikiem o pojemności do 7m3 , przeznaczonym do zasilania instalacji gazowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, zgodnie z art. 29 ust 1. pkt 19 Prawa budowlanego, nie wymaga pozwolenia. Konieczne jest natomiast zgłoszenie inwestycji w starostwie powiatowym.

Firma Gasconcept oferuje zbiorniki na gaz płynny o różnych wydajnościach oraz gotowe systemy przyłączeniowe do instalacji przydomowych.

Instalacja gazowa do zasilania domu jednorodzinnego stanowi szereg urządzeń zastosowanych na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Składają się na nią przewody gazowe, reduktor I stopnia APZ400/ZB, szafka gazowa z umieszczonym w niej reduktorem II-go stopnia 2205G/ST, kurek kulowy, uchwyty montażowe,itp.

Zestaw przyłączeniowe do gazu płynnego LPG mogą zostać wyposażone opcjonalnie w system detekcji gazu firmy GECA.

 


                                                                                       Schemat przydomowej instalacji zbiornikowej do zasilania domu jednorodzinnego. 

 

 

 

 

Jeżeli chcemy zaoszczędzić czas oraz zredukować koszty związane z instalacją, warto zdecydować się na zestaw przyłączeniowy do gazu płynnego LPG.

 

 

 

 

1.         Rura stalowa z kompenscją

2.         Podejscie pod budynek w aluminiowej osłonie z półśrubunkiem

3.         Kolumna przyłącza pod zbiornik

4.         Szafka gazowa z tworzywa

5.         Reduktor do gazu płynnego I stopnia APZ 400/ZB

6.         Kurek sferyczny „gazometka“

7.         Reduktor do gazu płynnego II stopnia 2205 G/IIST

8.         Obejma bez wkładki tłumiącej, stabilizująca podejście do ściany budynku

9, 10.   Wsporniki wraz z cybantami montażowymi 

11.       Mufy elektrooporowe